НОВИНИ

Коментар забудовника щодо продовження будівництва у житлових комплексах

Шановні клієнти компанії Основа-Буд-7!
Хочемо прокоментувати ситуацію, щоб уникнути чуток та домислів кожного з Вас.

Компанія «Основа-Буд-7» — єдиний забудовник у місті, майно та будівельні майданчики якої, напряму постраждали від війни з росією. Тому недоречно порівнювати нашу ситуацію з ситуацією наших колег. П’ять об’єктів будівництва мають прямі попадання та потребують серйозних робіт. Знищені два баштові крани та один пошкоджено, котрі працювали до 24 лютого на будівельному майданчику ЖК «Олександрівський». Окрім цього, всі будівельні майданчики постраждали від мародерських дій. Повторне будівництво та реконструкція пошкоджених об’єктів, замовлення технічної експертизи та нової проєктно-кошторисної документації, повторна оплата праці будівельників, підрядних організацій, будівельної техніки, а також придбання нових інструментів, вкрадених лічильників, батарей, котлів, повторно НЕ ПЕРЕДБАЧАЛАСЬ. Війна та воєнний стан – це форс-мажорні обставини, які продавець та покупець передбачити не могли.

Станом на 25 липня 2022 року, компанія має 19 об’єктів будівництва на різній стадії готовності. Щоб завершити будівельні роботи та виконати зобов’язання перед УСІМА найближчим часом, компанія не може чекати компенсації з боку держави. Адже, на жаль на державному рівні сьогодні не має механізму, який би відшкодовував збитки приватним забудовникам. Якщо ми будемо чекати запровадження державою механізму компенсації збитків завданих російською агресією, то ми будемо вимушені заморозити усі об’єкти будівництва на невизначений термін та відновити роботу тільки тоді, коли нам компенсують усі збитки. Це буде можливо у тому випадку, коли Україна пройде усі міжнародні суди, отримає репарації, а ці кошти будуть спрямовані постраждалим забудовникам. Тоді, компанія зможе відновити будівництво. Прогнозувати, на скільки років це може затягнутись, ми не беремось.

З початком війни ціни на усі будівельні матеріали зросли у декілька разів, якщо будемо чекати невизначений термін, то об’єкти, що знаходяться на стадії будівництва котловану, не будуть добудовані. З початком відновлення роботи представники компанії попереджали про те, що власники квартир на усіх об’єктах будівництва будуть змушені доплатити. Через спричинені збитки, забудовник не зможе виконати зобов’язання перед усіма клієнтами компанії самостійно. Адже, спрогнозувати війну, а значить форс-мажорну обставину та майбутні збитки ніхто не міг.

Наразі, продовження будівництва – це не лише обов’язок забудовника. Компанія також є постраждалою стороною. За 15 років роботи жодного разу не було змін цін після укладення договорів, а у випадку їх розірвання, кошти без затримок поверталися покупцям. Хочемо, щоб кожен зрозумів, що ми знаходимось на одному човні тож просимо Вас не розхитувати його, щоб не потопити. Відновлення та продовження будівельних робіт по усіх об’єктах залежить від кожного з Вас та Вашої згуртованості. Або компанія зупиняє свою роботу, а Ви будете змушені стукати у двері чиновників та вимагати прийняття закону про компенсацію.

Наразі, ми не розглядаємо можливості оголосити себе банкрутом, адже маємо зобов’язання перед тисячами родин. Мова йде про усі об’єкти нерухомості з різною стадією будівництва. Наголошуємо, що це спільна проблема, і вихід з неї знайдемо тільки разом. Саме для того, щоб не тільки особисто Ви отримали бажані ключі від квартири, але й власники інших об’єктів будівництва. Для компанії не має різниці між клієнтом з третього мікрорайону Масани (шість будинків), ЖК «КиївSKY», ЖК «Затишний», ЖК по вул. Мазепи, 23 та клієнтом ЖК «Олександрівський»: усі чекають на своє житло.

Ще раз повторимо, що ці проблеми не суто забудовника. Дана форс – мажорна обставина може бути врегульована тільки у мирний спосіб за домовленості та порозуміння! Нас дуже дивує, що деякі клієнти погрожують нашим співробітницям: бухгалтерам, юристам, менеджерам, працівникам технічного відділу! Котрі ризикуючи своєю безпекою та безпекою своїх дітей, щодня працюють, щоб налагодити з нуля робочий процес. А у відповідь отримують погрози! Хочемо зазначити, що жоден суд не змусить ходити на роботу того чи іншого працівника, бо компанія не належить до об’єктів критичної інфраструктури.

Ми розуміємо, що усі емоційно виснажені, але це не дає Вам морального права принижувати та погрожувати нашим співробітникам. Ми змушені припинити спілкування у будинкових чатах та перейти виключно на офіційне листування. Відтепер, уся інформація буде надаватись виключно по особистій заяві або запиту. Відповідь надаватиметься у встановлений Законом термін.
Наразі, повідомляємо, що були вирахувані доплати виключно по будинку 10/4, Масани. Ви можете орієнтуватись на них, але з поправкою на відновлення будівельних робіт по Вашому об’єкту (вартість може змінюватись). Власникам квартир були запропоновані механізми доплати на індивідуальних умовах та механізм ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ.

Доплати по інших об’єктах будуть озвучені з відновленням робіт на будівельних майданчиках. Наголошуємо, що одночасно ми не зможемо повернути кошти усім, хто забажає. Питання повернення коштів буде актуальне після відновлення робіт саме по Вашому будинку.

Звітуємо, що станом на 25 липня 2022 року, компанія «Основа-Буд-7» ввела в експлуатацію будинок №10/4 Масани, розпочала підготовчі роботи по закінченню будівництву ТП у ЖК «КиївSKY», провели тендер на закупівлю будівельних матеріалів, та оплатили їх для секції 10/5 Масани. В планах завершити внутрішні роботи у будинку №10/6 та №9, третій мікрорайон Масани. Також проведено документальну роботу (технічну експертизу) та розпочаті роботи у ЖК «Олександрівський», а саме: будинок №1, №3 та №8. Проводяться роботи з відновлення жилого будинку по вул. Рапопорта, 43.

Дякуємо за порозуміння та сподіваємось на співпрацю.

З повагою, Ваша «Основа-Буд-7».